Greek Fairy Tail Role Playing Game
 
HomeΣημαντικαSearchLatest imagesRegisterLog in(Τελος)After so many years..... Post_r10
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 17 on Mon Aug 11, 2014 8:01 pm

Share
 

 (Τελος)After so many years.....

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeMon Nov 10, 2014 8:28 pm

Η Ερζα θυμηθικε τα νευρα μαζι του που ειχε οταν ειπε την βλακεια του αλλα αν ειναι οντως χαρτης τοτε μπορει να ειναι χαρτης θυσαυρου η κατι τελωσπαντων. Ειναι πλοηγος κανονικα ο Natsu οποτε χαρης το βιβλιο που εχει στο δωματιο του, το οποιο ειναι χαμενο ομως μπορει να καταλαβει τι ειδους χαρτη ειναι. Η Ερζα ομως δεν τον αφησε ετσι.
NATSUUU!!!! Του ειπε φωναχτα, ερχοταν προς τα εκεινο με πολλυ βαρια βηματα, φενοταν λες και εκανε ρογμες στο καταστρωμα με καθε βημα. Ο Natsu αυτη την φορα δεν κοτιασε καθως βρηκε στοχο.
Ερζα εχω μια ιδεα για το τι ειναι, δεν χρειαζεται να νευριαζεις της ειπε ηρεμα ο Natsu. Εκεινη λιγο υσηχασε επειτα.
Ωραια για πες μου λοιπον τι ειναι ετσι πηρε τον χαρτη απο τον Ελφμαν η Erza και επειτα πηγε να τον δωσει στον Natsu. Τουν εριξε μια πολυ καλη πρωτη ματια αλλα δυσκολεφτηκε λιγακι. Προσπαθουσε να δει απο ολες τις μεριες του χαρτη μηπως υπαρχει το κρυφο και τοτε ομως πετυχε το λαχειο.


Last edited by Ace on Tue Nov 11, 2014 9:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeMon Nov 10, 2014 11:12 pm

Ημουν τοσο καιρο σε αυτη την συντεχνια αλλα ποτε δεν ειχα παει να παρω καποια δουλεια απο τον πινακα, μου ελεγαν οτι δεν ημουν ακομη ετοιμος και κατι αλλα τετοια. Δεν ελεγα οχι ομως επειδη οντως δεν ειχα την δηναμη τοτε αλλα τωρα ειμαι και για αυτο τον λογο θελω να παρω μια τωρα.
Ο πινακας εκεινος βρησκεται στο εισογειο. Εχω μαθει οτι εχει πολλες καλες δουλειες αλλα δεν ξερω ο ιδιος, θα δω μολις παω εκει περα.
Ετσι λοιπον αρχισα να πηγαινω εκει και πριν παω εκει μου λεει ενας.
-Οπ Ace τι πας να κανεις εδω??? Θες δουλεια να παρεις??? Δεν ηξερα τι ενωουσε με αυτο το πραγμα.
-Ναι τωρα ειμαι διαφορετικος απο πριν και για αυτο τον λογο θα παρω του ειπα και πηρα στα χερια μου μια οποια ειχα βρει μπροστα μου.
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeMon Nov 10, 2014 11:20 pm

-Μα γιατι κανεις ετσι ρε Ace??? μου ειπε αλλα δεν του απαντησα, εκεινος με αφησε και πηγε και εκατσε σε μια καρεκλα.
Δεν ειχα κοιταξει καν να δω τι ειχα παρει επειδη ειχα τσαντιστει καπως απο αυτα που ειχε πει. Ευχομουν ομως να ειναι καποια καλη δουλεια. Ετσι πηγα να δω τι ειχα παρει, καθομαι σε ενα τραπεζι, βαζω την δουλεια εκει πανω, την ισιωνω για να δω καλητερα και υστερα τσεκαρω τι ηταν. Οταν ειχα δει για το τι προκειται δεν ειχα λογια να πω, η δουλεια εγραφε "δουλειά: Ένας γεωργός στην πόλη Freesia Town σου ζητάει να πας να τον βοηθήσεις να διώξει κάτι άντρες οπού είναι μπελάς για εκείνον, αν την εκπληρώσεις δίνει για βραβείο 4.000 jewels"
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeMon Nov 10, 2014 11:30 pm

Αρχιζα να φωναζω για την ατυχια μου αλλα ειπα απο μεσα μου πως θα βαλω τα δηνατα μου ωστε να την εκπληρωσω για να παρω και τα λεφτα κιολας επειδη τα χριαζομαι. Ολο αυτον τον καιρο ζουσα σε ενα σπιτι μιας κοπελιας απο την συντεχνια αυτη αλλα τωρα δεν μπορω πια επειδη εχω μεγαλωσει και πρεπει να βρω δικο μου σπιτι, βρηκα αλλα για να μπορω να το κρατησω θα πρεπει τωρα να κανω δουλειες. Ετσι λοιπον ειναι ενας απο τους κυριους λογους οπου θελω να παρω τωρα μια δουλεια.
Δεν ειχα καιρο ομως τωρα να κλαιω την μηρα μου επειδη δεν ειχα παρει μια ενταξει δουλεια για μενα, αν δεινει λεφτα τοτε και οτι ναναι θα το παρω.
Υστερα ειχα βγει εξω απο το κτηριο και ελεγα να αρχηζω να πηγαινω προς το τρενο ωστε να παω στην πολη που ελεγε.
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeMon Nov 10, 2014 11:35 pm

Ετσι οπως ειχα αρχησει να πηγαινω προς το τρενο πηγαινα σιγα σιγα επειδη δεν με κηνηγαγε και κανεις κιολας για να τρεχω, εχω ολη την ωρα μπροστα μου. Δεν λεει κιολας η δουλεια ποτε τελειωνει ωστε να τρεχω.
Ειχα ενα προβλημα ομως, δεν θημαμαι που ειναι το τρενο. Βασικα η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα φυγει ποτε απο την magnolia οποτε δεν ειχα παει πουθενα αυτα τα χρονια που ημουν στην magnolia. Δεν ηξερα τι αλλο να κανω και για αυτο πηγα να ρωτησω καποιον. Ε και λοιπον ετσι οπως πηγα να τον ρωτησω ξαφνικα βλεπω εναν να πηγαινει να παει να αρπαξει μια τσαντα μιας κηριας. Πριν ομως παει να κανει το οτιδηποτε πηγα εγω να τον αποτρεψω να το κανει.
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 12:05 am

Karyu no hoko
Ειχα βαλει τα χερια μου μπροστα απο το στομα μου και πηγα να φυσηξω φλογα απο το στομα μου και να την στειλω πανω στον τσαντακια. Το ειχα κανει και τον ειχα πεταξει καπως μακρυα. Μετα πηγα στην κηρια να δω αν ειναι ενταξει. Την στιγμη που ειχα παει εκει περα με ειχε ευχαρηστηση για αυτο που ειχα κανει και υστερα μου εδωσε κατι, ηταν 100 jewel. Δεν μπορουσα να δεχθω κατι τετοιο επειδη το εκανα αυτο οχι για να παρω λεφτα αλλα για το καλο της κοινωνιας. Δεν ειναι ωραιο να βλεπουμε κατι τετοιους να κανουν τετοια πραγματα και για αυτο πρεπει να τους καθαρησουμε, ετσι και εγω αλλα και ο αδερφος μου ειχαμε γινει σκλαβοι επειδη ηπαρχουν κατι τετοιοι ανθρωποι.
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 8:40 pm

Εδωσα τα χρηματα στην κηρια και μετα πηγα να φυγω. Εκεινη μου ελεγε ελα πισω αλλα δεν πηγαινα επειδη δεν ηθελα. Ετσι της ειπα μετα.
-Δεν τα θελω, δεν μου χρειαζονται αυτη την στιγμη.
Με ολο αυτο το πραγμα που εγινε ειχα ξεχασει το πιο σημαντικο πραγμα, να ρωτησω οδηγιες για το πως παω στο σταθμο ωστε να παρω το τρενο. Δεν μπορουσα να παω στην κηρια που παρα λιγο να την ληστεψουν επειδη αν παω θα μου λεει παλι να παρω τα χρηματα για αυτο που εκανα. Θα πρεπει να ρωτησω εναν απο εδω περα που βρισκομαι. Βρηκα εναν γεροντα σε μια καρεκλα να καθεται και πηγα να τον ρωτησω. Αν δεν ξερει τοτε θα παω σε αλλον, αν και δεν νομιζω να μην ξερει.
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 8:46 pm

-Συγνωμη κηριε μηπως ξερεται για το πως θα παω στο σταθμο για το τρενο??? Τον ρωτησα αλλα εκεινος δεν γυρισε προς τα μενα, φαινεται δεν θα με ειχε ακουσει μαλλον. Ετσι του το ξανα ειπα.
-Συγωμη κηριε, μηπως μπορειτε να μου πειτε πως θα παω στο σταθμο για το τρενο??? Οταν του το ξανα ειπα αυτη την φορα με ακουσε και γυρισε προς τα μενα να μου απαντησει. Παλι καλα κιολας επειδη αν δεν με ξανα ακουγε θα πηγαινα σε αλλον και δεν θελω επειδη αν παω μετα θα κανω παραπανω ωρα.
-Α συγνωμη νεαρε δεν σε ακουγα, τι ειπες πως θελεις??? Αρχισε να μου την δεινει στα νευρα αυτος ο γεροντας.
-Ειπα θελω να μου πεις πως μπορω να παω στο σταθμο για το τρενο.


Last edited by Ace on Tue Nov 11, 2014 9:21 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 9:21 pm

-Στο τρενο??? Ενταξει θα σου πω, λοιπον θα πας ολο ευθεια και υστερα θα στρειψεις αριστερα. Θα ξανα πας μετα ολο ευθεια και στο δεξι σου χερι θα βρεις τον σταθμο, καταλαβες???? Με ειχε παρει για χαζο αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι επειδη ηταν ενας γεροντας, δεν θα ηταν ωραιο κιολας να τον δειρω. Εγω θελω να μην ειμαι σαν τους αλλους αλλα αν κανω κατι τετοιο τοτε θα ειμαι.
-Σε ευχαριστω!!! Του ειπα και υστερα εφυγα απο εκει. Ο δρομος οπου μου ειχε πει ηταν ευκολος, δεν θα ειχα κανενα προβλημα.
Ο δρομος παρα ηταν ευκολος και πολυ μικρος, ειχα φτασει εκει μεσα σε 10 λεπτα ενω αυτη η πολη ειναι σχεδον τεραστια.
Οταν εφτασα πηγα να μπω γρηγορα γρηγορα μεσα στο τρενο επειδη εβλεπα να ειναι ετοιμο να φυγει αλλα πριν μπω με σταματαει ενας.


Last edited by Ace on Tue Nov 11, 2014 9:33 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ace
Ace

D Class Mage
D Class Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Ace Portgas
Gender : Male
Posts : 113
Join date : 2013-04-17
Location : Somewhere...
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue500/500(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (500/500)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue20/40(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (20/40)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 9:33 pm

Δεν ειχα καταλαβει τι γινοταν, γιατι με ειχε σταματησει πριν μπω μεσα στο τρενο. Ηθελα μερικες εξηγησεις.
-Γιατι να μην μπω μεσα ε???? Τον ρωτησα.
-Πρεπει να παρετε πρωτα εισητηριο κηριε οταν ειχε πει αυτο το πραγμα ειχα μεινει αφωνος, εμεινα αφωνος πιο πολυ επειδη ειχα πανω μου λιγα λεφτα ωστε να φαω κατι εκει περα. Φαινεται μαλλον δεν θα μπορεσω να φαω.
Πηγα εβγαλα εισιτηρια υστερα αλλα μου εφαγε σχεδον ολα τα λεφτα, ειχα πανω μου μονο 10 jewel. Ετσι αφου πια ειχα εισητιριο μπορεσα και μπηκα μεσα στο τρενο. Την στιγμη που μπηκα μετα πηγα και καθισα σε ενα καθισμα. Μεσα σε 5 λεπτα ειχε αρχησει να φευγει και την στιγμη που αρχισε να κεινειται ξαφνικα νιωθω μια ζαλαδα. Δεν ειχα καταλαβει τι γινοταν επειδη πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο. Ενταξει μπορει να μην ειχα μπει σε μεταφορικο για πολλα χρονια αλλα δεν πιστευω να φταει αυτο.

τελος
Back to top Go down
alex1010
alex1010

Admin
Admin


Όνομα Χαρακτήρα : alex
Gender : Male
Posts : 115
Join date : 2013-11-19

Character sheet
Ζωη:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue0/999(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (0/999)
Xp:
(Τελος)After so many years..... Left_bar_bleue0/0(Τελος)After so many years..... Empty_bar_bleue  (0/0)

(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitimeTue Nov 11, 2014 9:43 pm

Όνομα χαρακτήρα: Ace Portgas
Jewels: 9000
P.O.M points:8
Xp:[/b 20
Σχόλια: Καλη ηταν, απλα να προσεχεις τα ορθογραφικα. μαρεσε η μαχη που εκανες και γενικα η ιστορια σου ηταν αρκετα καλι
Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος)After so many years..... Empty
PostSubject: Re: (Τελος)After so many years.....   (Τελος)After so many years..... I_icon_minitime

Back to top Go down
 

(Τελος)After so many years.....

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» (τελος)Επιστροφή με μια νέα σύντροφο
» (τελος) Μια στάσι εδώ
» (Τελος) Προελευση
» (τελος) μια προκληση
» (Τελος) heaven or hell

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Fairy Tail RPG :: Περιοχές :: Earthland-Fiore Towns :: Fiore :: Magnolia Town-