Greek Fairy Tail Role Playing Game
 
HomeΣημαντικαSearchLatest imagesRegisterLog in(τελος) μια προκληση Post_r10
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 17 on Mon Aug 11, 2014 8:01 pm

Share
 

 (τελος) μια προκληση

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Drylnor
Drylnor

Mage
Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Drylnor
Gender : Male
Posts : 40
Join date : 2014-08-14
Location : Magnolia
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue440/440(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (440/440)
Xp:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue0/10(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (0/10)

(τελος) μια προκληση Empty
PostSubject: (τελος) μια προκληση   (τελος) μια προκληση I_icon_minitimeSat Aug 16, 2014 5:01 pm

Μετά από κουβέντα με τον Master Loerd φάνηκε πως θα μπορούσα να ξεσκονήσω τις ικανότητές μου στη μάχη σύντομα.
Υπάρχει ένα φοβερό τέρας στην περιοχή της Μαγκνόλια το οποίο τρομοκρατεί όσους έρχονται ή φεύγουν από την πόλη! Μου είπε.
Εγώ δεν συνάντησα κάτι τέτοιο απαντάω λίγο μπερδεμένος
Χμμ φαίνεται πως στάθηκες τυχερός.Άλλοι δεν ήταν τόσο τυχεροί και τραυματίστηκαν άσχημα ενώ άλλοι χάσανε πολύτιμο εμπόρευμα μετά από επίθεσή του
Χααα!Νομίζω πως οφείλω να σου δείξω τι μπορώ να κάνω Master Loerd!Άστο πάνω μου!


Last edited by Drylnor on Sat Aug 16, 2014 8:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Drylnor
Drylnor

Mage
Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Drylnor
Gender : Male
Posts : 40
Join date : 2014-08-14
Location : Magnolia
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue440/440(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (440/440)
Xp:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue0/10(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (0/10)

(τελος) μια προκληση Empty
PostSubject: Re: (τελος) μια προκληση   (τελος) μια προκληση I_icon_minitimeSat Aug 16, 2014 5:11 pm

Και κάπως έτσι βρέθηκα να ψάχνω αυτό το περίφημο τέρας που παρά την φήμη του αποδείχτηκε δύσκολο να το βρω!Στην αρχή έψαχνα μέσα στην πόλη αλλά αυτό μου φάνηκε γρήγορα χαζό οπότε άρχισα να περιπλανιέμαι στα περίχωρα με σκοπό να το βρω όσο το δυνατόν συντομότερα.
Το μεσημέρι πέρασε και το απόγευμα ήρθε να πάρει τη θέση του.Καθώς άρχισα να πιστεύω πως δεν θα το έβρισκα ποτέ άκουσα κάτι φωνές πίσω απο έναν λόφο όπου βρισκόταν ένα δρομάκι που οδηγούσε στην πόλη.Εκεί πέρα αντικρύζω το περίφημο τέρας το οποίο φοβέριζε,για την ώρα, δύο ταξιδιώτες.
Φωνάζω αμέσως για να του τραβήξω την προσοχή.
Εεεει τερατάκι!!!Διάλεξε κάποιον στο μέγεθός σου!!.Από εδώ άσχημο πλάσμα!Από εδώ έλα!!
Με τον αντιπερισπασμό που έκανα οι ταξιδιώτες προλαβαίνουν να τρέξουν μακριά.Κι εγώ στέκομαι αντιμέτωπος με το τέρας.
Back to top Go down
Drylnor
Drylnor

Mage
Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Drylnor
Gender : Male
Posts : 40
Join date : 2014-08-14
Location : Magnolia
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue440/440(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (440/440)
Xp:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue0/10(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (0/10)

(τελος) μια προκληση Empty
PostSubject: Re: (τελος) μια προκληση   (τελος) μια προκληση I_icon_minitimeSat Aug 16, 2014 6:25 pm

Στεκούμενος πάνω από το ηττημένο τέρας προσπαθώ να ανασάνω αργά και να ανακτήσω τις δυνάμεις μου.Από πίσω μου ακούω βήματα,γυρνάω για να δω τους δυο ταξιδιώτες που είχε πιάσει το τέρας πριν.
Νόμιζα θα είχατε φτάσει μέχρι την πόλη χαχα!
Δεν μπορούσαμε να φύγουμε και να αφήσουμε αυτόν που μας έσωσε ολομόναχο!Έχεις τραυματιστεί πουθενά? Μίλησε ο άντρας πρώτα.
Μην ανησυχείτε.Δεν είναι τίποτα που να μην περνάει με λίγη ξεκούραση!
Συνέχισε η γυναίκα δίπλα του. Γυρίζαμε από ένα χωριό λίγο πιο πέρα και δεν φανταζόμασταν πως οι φήμες θα ήταν αληθινές.Σου χρωστάμε την ζωή μας ξένε.
Το όνομά μου είναι Drylnor και δεν μου χρωστάτε τίποτα! Απαντάω με ένα χαμόγελο απο την χαρά που βοήθησα κάποιον.Ξεκίνησα πισω για την συντεχνία και αρχισα να ανεβαίνω τον λόφο καθως φώναξα από ψηλά:
Να προσέχετε στον γυρισμό!Καλή συνέχεια!!
Το τελευταίο που άκουσα ήταν  για μια ακόμη φορά οι ευχαριστείες τους.
Back to top Go down
Drylnor
Drylnor

Mage
Mage


Όνομα Χαρακτήρα : Drylnor
Gender : Male
Posts : 40
Join date : 2014-08-14
Location : Magnolia
Age : 29

Character sheet
Ζωη:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue440/440(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (440/440)
Xp:
(τελος) μια προκληση Left_bar_bleue0/10(τελος) μια προκληση Empty_bar_bleue  (0/10)

(τελος) μια προκληση Empty
PostSubject: Re: (τελος) μια προκληση   (τελος) μια προκληση I_icon_minitimeSat Aug 16, 2014 8:11 pm

Έφτασα στην συντεχνία πίσω και πήγα κατευθείαν στον master
Master Loerd!yoo!
Drylnor!Από ό,τι φαίνεται ξεκίνησες δυναμικά με την είσοδό σου στην Fairy Tail!ααχαχα! Γέλασε με τρόπο που έδειχνε ότι χαιρόταν που τα είχα καταφέρει.
Χαχα!Παιχνιδάκι ήταν!Ήθελα να δείξω ότι μπορώ να προσφέρω κιόλας
Αφού χαιρέτησα τον master πήγα κατά τη μεριά του μπαρ να ξεκουραστώ.
Ρικα!Τι γίνεται?'Ολα καλα?
Γεια σου Drylnor σε αντίθεση με σένα από ό,τι βλέπω μια χαρά είμαι.Σίγουρα δε θες να σου φέρω μερικούς επιδέσμους? Ρώτησε ανήσυχη.
Όχι δεν είναι τίποτα!Μια μπύρα φέρε μου και θα πάω να ξεκουραστώ μετά
Αμέ!Να προσέχεις όμως.Στην Fairy Tail είμαστε οικογένεια και θα στεναχωρηθούμε αν πάθεις κατι.Πρόσεξε να μην το παρακάνεις!Είπε με ένα πολύ ειλικρινές ύφος.Μου φαίνεται απίστευτο που οι άνθρωποι στη συντεχνία αυτοί είναι τόσο κοντά ο ένας στον άλλον.
Με αυτή τη σκέψη ήπια τη μπύρα μου χαιρέτησα τον κόσμο που είχε μείνει μέχρι αυτή την ώρα στη συντεχνία και κατευθύνθηκα για το πανδοχείο ώστε να ξεκουραστώ.
Back to top Go down
Sponsored content





(τελος) μια προκληση Empty
PostSubject: Re: (τελος) μια προκληση   (τελος) μια προκληση I_icon_minitime

Back to top Go down
 

(τελος) μια προκληση

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» (Τελος) Προελευση
» (Τελος)After so many years.....
» (Τέλος ) γνωριμια
» (Τέλος- Παρελθόν) Fairy Tail???? Whats that???
» (Τελος) heaven or hell

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Fairy Tail RPG :: Περιοχές :: Earthland-Fiore Towns :: Fiore :: Magnolia Town-